TOLES - Test Of Legal English Skills

TOLES Logo New

Miről szól a TOLES?

A TOLES (Test of Legal English Skills) egy nemzetközileg elfogadott 2000 óta nagy sikerrel működő, nemzetközi jogi szaknyelvi vizsgarendszer.
A vizsgarendszer központja Cambridge-ben, az Egyesült Királyságban található.
Célja, hogy az egyéni jogi szaknyelvi angoltudást pontos módszerrel értékelje. A vizsgatematikát jogászok fejlesztették ki és a tesztek feladatai követik a jog területén tapasztalható változásokat.
A TOLES vizsgabizonyítványok nem évülnek el. A vizsgák gyakorlatiasak, naprakészek, a nemzetközi jogi gyakorlatban jól használhatóak.

A TOLES vizsgák három szinten tehetők

1. FOUNDATION

A TOLES Foundation vizsga B1-B2-es szinten méri a jogi angol nyelvtudást. Különösen ajánljuk azoknak, akik még a jogi szaknyelvben nem szereztek mélyreható jártasságot, de alapvető ismereteik már van. Számukra a Foundation vizsga megkönnyítheti a munkakeresést.

2. HIGHER

A Higher vizsga a Foundation szinten elsajátított nyelvi készségekre és gyakorlati szókincsre épít. B2-es szinten méri az angoltudást. 90 perces online teszt. Ezen a vizsgán a vizsgázók  már  bonyolultabb jogi szövegekkel és szituációkkal találkoznak. Mivel a vizsga a jogi szaknyelvi tudás mellett általános nyelvi készségeket is mér, a nyelvtani pontosságnak is fontos szerepe van.

3. ADVANCED

A TOLES Advanced vizsga egy 120 perces online teszt. A vizsgázók felsőfokon adnak számot jogi és angol nyelvi ismereteikről. Az Advance Exam-en sikeresen teljesítő joghallgatók és jogászok képesek arra, hogy a világ bármely részén megállják a helyüket a nemzetközi egyetemek jogi karán, vagy végzett jogászként a munka világában.

Részletes információk

A vizsgákról részletes leírás található itt: https://toleslegal.com/about/

Ha magyarul szeretne még többet megtudni a vizsgáról, kérem hívja a (+36) 20 345-4208-as telefonszámot vagy lépjen KAPCSOLAT-ba velünk!

Vizsgára jelentkezés

Kérem töltse ki az alábbi űrlapot!

Ezzel egy időben írjon egy e-mailt a titkarsag@cambridgenyelviskola.hu e-mail címre, hogy a jelentkezés az űrlapon megtörtént.

Vizsgadíj fizetés

A vizsga díját a jelentkező a vizsgát megelőzően teljesíti átutalás formájában.
A választott vizsga díját utalják át a CAM-DEB Cambridge Kft.11738008-21495281 számú bankszámlájára!
Közleményben tüntessék fel :TOLES_”NÉV”.

Vizsgára jelentkezés

A vizsgákra legkésőbb 4 héttel a meghirdetett vizsgaidőpont előtt lehet jelentkezni, az adminisztráció miatt.

Vizsga helyszín

A vizsga belvárosi irodánkban történik, Debrecen, Blaháné utca 2. I. em. 106.
A KAPCSOLAT menüpontban térképet és telefonos elérhetőséget is talál!

Vizsgabizonyítvány

A bizonyítványokat a TOLES központja a vizsga időpontjától számított 6-8 héten belül küldi el.

Vizsgabizonyítvány átvétele

Az angliai központ irodánkba küldi a bizonyítványt, melyet a vizsgázó egyeztetés után irodánkban, vagy postai úton vehet át.

TOLES magyaországi akreditálása

A TOLES szaknyelvi vizsgák nem tartoznak a Magyarországon államilag elismert nyelvvizsgák közé, viszont a nemzetközi jogi gyakorlatban nagy előnyt jelentenek.

Vizsgadíj

A TOLES vizsgák kedvezményes áron tehetők a Cambridge Nyelviskolában.
A vizsga díj a font árfolyamától függ.

Egyedi ajánlatért keressen minket a KAPCSOLAT-oknál megadott elérhetőségink bármelyikén!

Vizsganaptár

FOUNDATION/HIGHER/ADVANCED EXAM időpontok:

• 2024 március 21. ( jelentkezési határidő: március 1 )
  • 2024 május 23. ( jelentkezési határidő: május 3 )
  • 2024 június 27. ( jelentkezési határidő: június 7 )
  • 2024 augusztus 22. ( jelentkezési határidő: augusztus 2 )
  • 2024 november 21. ( jelentkezési határidő:november 1 )

Vizsga letételének formái

Vizsgahelyünkön 2023 júniusáig lehetőség van papíralapú vizsgát tenni.
Ezután már csak online formában tehető itt a helyszínen.

Vizsga felkészítés

A Cambridge Nyelviskola Oktatási és Vizsgaközpont egyéni, illetve csoportos felkészítő workshop-at szervez, az igényeknek megfelelően.
Mivel a jogi szaknyelvi tudás mellett komoly angol nyelvi tudást is mérnek a tesztek, a felkészülésben szakképzett angoltanárok segítsége is szükséges.

Egyéni ajánlatokért keressen minket a titkarsag@cambridgenyelviskola.hu e-mail címen,
vagy a +36203454208 telefonszámon illetve a KAPCSOLAT menüpontban található elérhetőségeken!

Vizsga felkészítő kiadványok

Látogasson el a központ honlapjára!